hem
Skriv ut sidan Tipsa någon om denna sida Visa innehållsstruktur för webbplatsen Lista A till Ö Hör våra sidor läsas upp
Snabbsökning
 

Aktuella upphandlingar

Kalix kommun har inför ett nytt system för att ta del och lämna anbud via internet,

läs mer på denna länk hur du som anbudsgivare skall göra

För mer info klicka på  "Kontaktpersoner"

 

För att komma till aktuella upphandlingar klicka på rubriken till vänster. När du kommer till aktuella upphandlingar ser du denna bild

Klicka på fliken upphandlingar, därefter på den upphandling du är intresserad av och beställ underlag.

Under fliken avtal kommer de nu gällande upphandlade avtalen att läggas upp.

OBS

from 2011-01-01 samverkar Kalix kommun med andra kommuner i olika upphandlingar.

Dessa genomförs av ett gemensamt bolag SKL Kommentus. Klicka på rubriken till vänster " SKL Kommentus"

så ser du vilka upphandlingar som vi deltar i genom detta bolag. För att få underlagen klicka på "Annonsering SKL", fyll i de uppgifter som efterfrågas och du får underlagen automatiskt till din e-post.

 

SKL Kommentus genomför hela processen, och deltagande kommuner tecknar därefter ett leverantörsavtal med den eller de företag som vunnit upphandlingen.

 

 

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

Publicerad 2007-01-16 av Kenneth Björnfot