Yhteyshenkilöt - Kontaktpersoner

Voit soittaa tai kirjoittaa meille, kun tarvitset apua ja haluat puhua suomea tai meänkieltä. Pääset alkuun ja ohjaamme asiaasi eteenpäin, jos se ei kuulu meille. Sovimme tarvittaessa erikseen henkilökohtaisen tapaamisen kanssasi.

Maria Vanhapiha, Koordinoija

puh. 070-287 46 94 
maria.vanhapiha@kalix.se                                                                      

Esikoulu

Riitta Väyrynen
Lyrans förskola, Solen
puh. 0923-653 79
riitta.vayrynen@edu.kalix.se

Sari Leskinen
Djuptjärns förskola, Åkerbäret
puh. 0923-653 58
Sari.Leskinen@edu.kalix.se

Tanja Stenberg
Nystads förskola, Lärkan
Puh. 0923-653 91
Tanja.Stenberg@kalix.se

Sinulle, joka haluat puhua suomea tai meänkieltä sosiaalitoimen työntekijän kanssa

Minna Hakanen
Yksikköpäällikkö, sosiaalitoimen yhteyshenkilö Suomen ja meänkielinen hallintoalue
Puh. 0923-656 67 tai 070-605 14 20
sähköposti: minna.hakanen@kalix.se

Kristina Henriksson
Yksikköpäällikkö, Rönngården
Puh. 0923-654 74 tai 076-104 88 09
sähköposti: kristina.henriksson@kalix.se

Anna Rutberg
Yksikköpäällikkö, Rönngården
Puh. 0923-654 68 tai 070-673 81 18
sähköposti: anna.rutberg@kalix.se 

Maria Eliasson
Yksikköpäällikkö, Näsbygården
Puh. 0923-654 77 tai 076-104 88 16
sähköposti: maria.eliasson@kalix.se    

Tiina Patokoski
Yksikköpäällikkö, sairaanhoitajat
Puh. 0923-656 68 tai 076-145 37 09
sähköposti: tiina.patokoski@kalix.se

Teija Nilsson
Sairaanhoitaja, terveydenhuoltoyksikkö
Puh. 0923-650 00 (kunnan puhelinvaihde)
sähköposti: teija.nilsson@kalix.se

Anette Johansson Wunsch
Toimintaterapeutti, kuntoutusyksikkö
Puh. 0923-650 00 (puhelinvaihde) tai 072-586 50 14
sähköposti: anett.johansson-wunsch@kalix.se

Karin Tiensuu Nordqvist
Terveydenhoitaja
0923- 650 00 (puhelinvaihde) eller 072-586 50 18
sähköposti: karin.tiensuu-nordqvist@kalix.se

 

        
  • Skapad: 2013-07-25
  • Senast ändrad: 2017-03-02
  • Sidansvarig: Webmaster